ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Na jakim obszarze pracujecie?

Zlecenia przyjmujemy z terenu województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Najczęściej pracujemy w Lesznie, Kościanie, Gostyniu, Rawiczu, Górze, Głogowie, Wołowie, Wschowie, Wolsztynie, Polkowicach, Lubinie i okolicach. Jeśli jednak zaprosicie nas w inne miejsce Polski, to po uprzednim ustaleniu warunków chętnie przyjedziemy na Wasz ślub.

Czy podczas ślubu, wesela i sesji możemy być na Ty?
Oczywiście, taka bezpośrednia forma kontaktu zmniejsza dystans i rozluźnia atmosferę, co pozytywnie wpływa na klimat i jakość pracy z Wami. Towarzyszenie Wam podczas tego wyjątkowego wydarzenia sprawia, że nasz kontakt z młodymi parami trwa jeszcze długo, choćby tylko poprzez życzenia mailowe czy sms-y na święta.

Na jakim sprzęcie pracujecie?
Posiadamy profesjonalne, cyfrowe kamery Full HD firmy Sony, znakomicie sprawdzające się nawet w słabym oświetleniu. Do tego zawodowe statywy i urządzenie do efektu “pływającej kamery”. Do fotografii używamy profesjonalnych, pełnoklatkowych lustrzanek firmy Canon oraz zawodowych, jasnych obiektywów. Zdjęcia obrabiane są w najlepszym na rynku programie graficznym Photoshop CS5. Każdy materiał video i foto obrabiany jest z największą starannością, gdyż jesteśmy przekonani, że każdy zadowolony z naszej pracy klient to dla nas najlepsza reklama.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?
Jeśli planujecie ślub w okresie od czerwca do października to najlepiej zgłosić się do nas przynajmniej rok przed planowaną datą uroczystości. W pozostałym czasie wystarczy od pięciu do dziesięciu miesięcy. Oczywiście zawsze warto sprawdzić dostępność terminu nawet na ostatnią chwilę, gdyż może się okazać, że jest wolny. Wystarczy się z nami skontaktować przez formularz mailowy w dziale kontakt, lub zwyczajnie do nas dzwoniąc.

Kiedy najkorzystniej wykonać sesję plenerową?
Jeśli zależy Wam na najwyższej jakości fotografii i video to sesja plenerowa powinna odbyć się dwa lub trzy dni po weselu. Będziecie zrelaksowani, bez obaw o zabrudzenie białej sukni ślubnej czy garnituru i w dodatku z mnóstwem wolnego czasu. Sesja trwa około 2 - 3 godzin. Pośpiech, gdyż szybko trzeba wrócić do gości na salę oraz stres nie sprzyjają dobrej fotografii. W dodatku, wykonując sesję innego dnia niż dzień ślubu możemy wybrać dowolne miejsce na plener oraz porę dnia. To dla nas dodatkowy dzień pracy, za który nie wymagamy żadnej dopłaty.

Jak długo będziecie z nami na weselu i ile czasu trwa film?

Filmowanie rozpoczynamy od przygotowań w domu Pana Młodego, przez przygotowania Pani Młodej, błogosławieństwo, wyjazd do kościoła lub USC, ceremonię zaślubin, wesele na sali aż do końca oczepin. Wykonujemy też video plener oraz randkę. Film trwa od 30 do 130 minut. To od Waszej decyzji zależy jak będzie długi. Montujemy go tak, by dynamiczne sceny przeplatały się z emocjami, radością i odrobiną szaleństwa. Nie stosujemy dziwnych latających gołąbków, fruwających kwiatków czy otwierających się, sztucznych okien. Weselne tańce przelatamy teledyskami z gośćmi, zabawami i ciekawymi ujęciami. Praca fotografa rozpoczyna się od domu Pana Młodego do końca oczepin. W tym czasie wykonujemy od tysiąca do półtora tysiąca zdjęć, z których wybieramy i retuszujemy te najlepsze. Oczywiście istnieje możliwość ustalenia innego czasookresu naszej pracy z Wami.

Jak wygląda rezerwacja terminu i ustalenie szczegółów naszych oczekiwań?
Zawsze proponujemy spotkanie u nas, w Sicinach lub Lesznie, by zaprezentować Wam pełny zakres naszych możliwości i omówić szczegółowo Wasze oczekiwania. Ustalamy wtedy wszystko, co niezbędne. Na spotkaniu podpisujecie umowę i wpłacacie zadatek. Jesteśmy legalnie działającą firmą, dlatego możecie też wpłacić zadatek na nasze konto podane w dziale kontakt. Zdarza się, że Młode Pary chcą wpłacić zadatek na konto by mieć pewność rezerwacji terminu, a w późniejszym czasie umawiają się na spotkanie z nami w celu omówienia szczegółów i podpisania umowy. Na spotkaniu ustalamy ostateczną cenę, która jest gwarantowana do końca umowy. Nie musicie się obawiać, że przy odbiorze zdjęć i filmów pojawią sie dodatkowe, niespodziewane koszty. Płacicie tylko tyle, ile wcześniej ustalimy.

W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia i filmy?
Starannie wyselekcjonowane fotografie otrzymujecie zawsze wklejone do albumu w ilości i formacie odpowiednim dla wybranego pakietu. Stosujemy wysokiej jakości, ręcznie wykonane specjalnie na nasze zamówienie albumy, oprawione w skórę, niezwykle trwałe eleganckie, których nie kupicie w żadnym sklepie. Jeśli dodatkowo zamówicie też fotoksiążkę, księgę gości czy albumy dla rodziców, to wykonamy je w stylu i jakości takiej samej jak Wasz album główny. Starannie zmontowany film zapisujemy na dwóch płytach DVD z indywidualnym nadrukiem w pudełku z indywidualnie projektowaną okładką naszego pomysłu lub w etui dostosowanym designem do Waszego albumu ze zdjęciami. Dostajecie też ten sam film w jakości Full HD na pendrivie. Efekt naszej pracy ma bardzo ekskluzywną formę, odpowiednią do rangi wydarzenia jakim jest ślub.

Kiedy dostaniemy gotowe zdjęcia i filmy?
Licząc od dnia pleneru odbiór prac następuje nie później niż po ośmiu tygodniach. Staranna selekcja materiału fotograficznego i filmowego, obróbka w programie graficznym, przygotowanie zdjęć i płyt oraz nadanie im odpowiedniej formy wymaga czasu. Nie sprzyja temu pośpiech. Możecie więc mieć pewność, że otrzymacie najwyższej jakości efekt naszej pracy.

Czy wykonujecie też zdjęcie grupowe z gośćmi?
Oczywiście, to przecież tradycyjna pamiątka z polskiego wesela. Fotografia taka robiona jest bezpośrednio po ślubie w ustalonym z Młodą Parą miejscu. Takie zdjęcie w specjalnie przygotowanej złotej ramce oraz film goście mają możliwość zamówić sobie podczas wesela.

A gdybyśmy zapragnęli sesji nad morzem lub w górach?
Nie ma z tym żadnego problemu. Po ustaleniu odpowiedniego terminu oraz kosztów pojedziemy z Wami nie tylko nad morze czy w góry, ale także do romantycznych miast: Gdańska, Krakowa, Pragi, Wenecji czy Paryża.
(c) 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. Design: pawelwroblewski.com